A Terézvárosi Önkormányzat, és a Tabán Sakkbarátok Köre Alapítvány anyagi támogatásával került megrendezésre május 27-2án a Terézvárosi Művelődési Házban  az U 1800, és U 2400 csoportokban,  az idei nemzetközi sakkverseny. Öt nemzet sakkozói indultak az Élő pontokért, és a helyezésekért. A résztvevők létszáma 65 fő volt, azaz igen jól sikerült versenyről beszélhetünk.

Az U 2400 csoportot Udvardi Zalán FM nyerte, második Sági Bence, harmadik Ress Tamás FM lett. A csoportban 13 fő játszott.

Az U 1800-as csoportot Tolnai József nyerte, második Göndör Jakab, a harmadik Berdó Balázs lett.

A győztes kupát, érmet oklevelet a második, harmadik helyezettek érmet és oklevelet kaptak.

Az 1-3 helyen végzett női versenyzők különdíjat kaptak, sorrendben első

Farkas Sára, második, Wang Luomeng, harmadik Bolla Zsófia lett.

Az U12 csoportban bajnok lett Sinóros-Szabó Máté, Sirály SE,

U14 csoportban bajnok lett Havasi Gergely Bulcsu,

U16 csoportban bajnok lett Salamon László

A versenyen díjazottak lettek a legjobban szereplő Sirály versenyzők is.

harmadik, Murányi Géza.

A rendezőség díjazta a legidősebb, és a legfiatalabb versenyzőt. itt mindkét esetben Sirály sakkozó lett díjazott.

Jancsó Géza, és Kulcsár Benedek személyében.

A verseny gördülékeny lebonyolításáért ezúton is köszönetet mondunk a szponzoroknak, a Művelődési Ház vezetésének, és dolgozóinak, valamint a 3 fős bírói karnak, akik Fehér Gyula főbíró, nemzetközi versenybíró vezetésével gördülékenyen vezették a versenyt, a fordulók párosítása, és eredménye folyamatosan követhető volt a világhálón.

Reméljük, hogy ez a szép hagyomány folytatódik, és a versenyt még nagyobb létszámmal meg tudjuk rendezni.